10. septembar, 2021.         

Festival skejtborda | Samit Nesvrstanih 2021

Festival Samit Nesvrstanih je imao svoje treće izdanje u Beogradu od 9. do 12. septembra 2021. U toku četiri dana produženog vikenda Beograd je bio centralno mesto okupljanja skejtbordera iz regiona i kao takav je jedinstveni događaj na ovim prostorima.

Pored ”street” vožnje koja je inicijalni pokretač za nastanak festivala,  program koncipiran je u vidu filmskih projekcija, izložbi fotografija, DIY i filming radionica. Festival je osmišljen tako da se po prvi put u Srbiji predstave najaktuelniji i najznačajniji umetnički projekti skejtera širom sveta. Primarna ideja koja obuhvata ova četiri dana je da se prenese znanje i iskustvo iz svakog segmenta skejt kulture proleterima kojima je skejt nezaobilazna svakodnevnica, ali i da se ova subkultura predstavi onima koji se sa njom susreću po prvi put.

Filmovi koje smo 10. septembra imali priliku da vidimo u bioskopu Balkan su:

Drazen Livazović / BIH 5′
Jonas Strecke – APPARAT2 / Germany
Veliko Balabanov and Victor Stoykov – Na zapadu ništa novo / Bulgaria 15’
Bungalow – I don’t get paid nothing I do it cause I like it / Bulgaria 7′
PRVNS – Cvat na poluostvru Histria / Serbia 11′

Fondacija Saša Marčeta 

Bulevar Maršala Tolbuhina 38 Beograd

Umetnici, saradnici: contact@fondacijasasamarceta.org

Press: press@fondacijasasamarceta.org

Newsletter

Prijavite se na newsletter Fondacije Saša Marčeta kako biste uvek bili pravovremeno obavešteni o aktivnostima, novostima, događajima, konkursima, edukacijama i druženjima.

Izrada web sajta Progressive Media

X